Başhekim Doç.Dr. Barış YILMAZ
22 Haziran 2023

Başhekim
Doç. Dr. Barış YILMAZ

cizgi.jpg
Başhekim Doç.Dr. Barış Yılmaz.jpeg

Doç. Dr. Barış YILMAZ

            1971 İstanbul doğumlu olan Barış YILMAZ, 1989-1995 yılları arasında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinde, daha sonra 2002-2010 yılları arasında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde lisans eğitimi almıştır. 2010 yılında Ortopedi ve Travmatoloji alanında uzman olmuştur. 2018 yılında ise Ortopedi ve Travmatoloji Doçenti unvanı kazanmıştır.

            Çalışma hayatına 1996 yılında Özel Maltepe Üniversitesi Marmara Hastanesinde KVC yoğun bakımlar ve servis sorumlu hekimi olarak başlayan Yılmaz, 2013 yılına kadar sırası ile Özel Yeni İsviçre Hastanesi, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi, Adıyaman Besni Devlet Hastanesinde hizmet vermiştir. 2013 yılından itibaren SBÜ Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapmaktadır.

            7 Nisan 2021 tarihinde hastanemizde Başhekimlik görevine başlamış olup, halen devam etmektedir.

            Kendisi, 100’den fazla kongre, sempozyum ve toplantıya konuşmacı olarak davet edilmiş ve sunumlar yapmıştır. Ayrıca Türk Ortopedi ve Travmatoloji Eğitim Konseyi ve Okan Üniversitesi bünyesinde çeşitli eğitimler vermiştir. Boğaziçi Tıp Dergisinde (Bosphorus Medical Journal) editör yardımcılığı ve hakemlik görevlerini sürdürmektedir.

            İyi derecede İngilizce bilen Yılmaz, evli ve 1 çocuk sahibidir.