Nöroloji
07 Şubat 2022

 

NÖROLOJİ KLİNİĞİ

Hastanemiz Nöroloji Kliniği 1990 yılında Dr. Fehim Arman’ın atanmasıyla kurulmuş ve 1994 yılında Dr. Mehmet Çetinkaya tarafından eğitim kliniği haline getirilmiştir. Kurulduğu günden bu yana binlerce nöroloji hastasına şifa olan kliniğimiz 1994 yılından itibaren eğitim kliniği olarak hizmet vermekte olup, onlarca uzman doktor yetiştirmiştir. Klinik şefimiz ve eğitim sorumlumuz Prof. Dr. Eren Gözke, 1999 yılından beri hastanemizde aktif olarak çalışmakta ve asistan eğitimini yürütmektedir.

C Blok 2. katta bulunan 22 hasta kapasiteli Nöroloji ve İnme yataklı servisi ve zemin katta bulunan 9 yataklı Kritik Nöroloji 2. Düzey Yoğun Bakımı tam kapasite olarak hizmet vermektedir. Kliniğimiz 2017 yılından beri Anadolu yakasının ilk ve tek İnme Merkezi olarak akut inme hastalarında trombolitik ve trombektomi tedavisini uygulamaktadır. Kliniğimizde her sene ortalama 1.000 inme hastası tedavi edilmektedir. 

Kliniğimizde aktif elektrofizyolojik incelemeler (EEG, EMG, uyarılmış potansiyeller) yapılmakta olup, iki adet EMG ve bir adet EEG laboratuvarımız bulunmakta, incelemeler uzman hekimlerimiz tarafından bizzat yapılmaktadır. Spastisite ve lokal hareket bozuklukları tedavisinde SGK kapsamında botoks uygulaması aktif olarak yürütülmektedir. Genel nöroloji polikliniği yanı sıra İnme, Epilepsi, Başağrısı, Demans, Multipl Skleroz, Nöromusküler Hastalıklar ve Hareket Bozuklukları özel dal polikliniklerimiz de randevu sistemi ile halkımızın hizmetindedir.

Bir eğitim kliniği olmanın en büyük gerekliliği olan tüm uzman ve asistan hekimlerin kullanımına her zaman açık kütüphanemiz ve çevrimiçi veri tabanlarıyla güncel kalmaktayız. Haftada 3 gün iki saatlik rutin eğitim toplantılarımızın olmasının yanı sıra her gün vizitler Eğitim Sorumluları tarafından bizzat gerçekleştirilmektedir. Kliniğimizin inme verileri, deneyimleri ve akademik çalışmaları yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere prestijli hakemli dergilerde yayınlanmaktadır.

Kliniğimiz Anadolu yakasının en merkezi noktalarından birinde konumlanmış olup, aktif çalışan deneyimli inme merkezi, elektrofizyoloji laboratuvarları ve dal poliklinikleriyle dünya standartlarında hizmet sunmaktadır.

Tedavi Alanları:

  • Akut İnme Tedavisi (Trombolitik Tedavi)
  • İnme Tedavi ve Rehabilitasyonu
  • Nöromusküler Hastalıklar
  • Epilepsi
  • Başağrısı
  • Demans
  • Hareket Hastalıkları
  • Botulinum toksin uygulamaları
  • Multipl Skleroz ve Diğer Demiyelinizan Hastalıklar
  • Santral Sinir Sistemi Enfeksiyonları

 

KLİNİK KÜNYESİ

Kuruluş Tarihi: 1990

Klinikte görevli Öğretim Üyeleri:

Prof. Dr. Eren Gözke (Klinik Eğitim ve İdari Sorumlusu; Demiyelinizan Hastalıklar, Nöromusküler hastalıklar, Botulinum toksin uygulamaları, EMG)

Doç. Dr. Hatice Ferhan Kömürcü (Eğitim Görevlisi; Epilepsi)

Doç. Dr. Pelin Doğan Ak (Başasistan; İnme, Epilepsi, EEG)

Uz. Dr. Işıl Kalyoncu Aslan (Başasistan; İnme, Epilepsi, EEG)

Uzman Hekimler:

Uz. Dr. Nihan Parasız Yükselen (Multipl Skleroz)

Uz. Dr. Rukiye Arat (Elektrofizyoloji)

Uz. Dr. Aylin Reyhani (Epilepsi)

Uz. Dr. Esma Kobak Tur (Hareket Bozuklukları-Parkinson)

Uz. Dr. Burcu Bulut Okay (Başağrısı, EMG)

Uz. Dr. Leyla Ramazanoğlu (İnme, EMG)

Uz. Dr. Murat Fatih Pul (EMG)

Uz. Dr. Özlem Soydemir (Demans, Uyku)

Uz. Dr. Özge Akın Gökçedağ (EMG)

Asistan Hekimler:

Araştırma görevlisi Dr. Irmak Salt

Araştırma görevlisi Dr. Çisil İrem Özgenç Biçer

Araştırma görevlisi Dr. Kadriye İrem Carus

Araştırma görevlisi Dr. Ahmet Akpınar

Araştırma görevlisi Dr. Kadriye Güleda Keskin

Araştırma görevlisi Dr. Ceren Erkalaycı