Diyabet Merkezi
25 Ağustos 2021Hastanemiz yerleşkesinde B blok Bodrum Katta ve Hizmet binamız Üsküdar Diyabet Semt Polikliniğnde hizmet vermektedir.

SBÜ Fatih Sultan Mehmet SUAM’da 2 adet diyabet merkezi hizmet vermektedir. Merkezlerden birisi ana bina B-blok zemin katta endokrin ünitesi şeklinde yapılandırılmış olup iç hastalıkları uzmanları tarafından hizmet verilen 2 adet diyabet polikliniği ile iç hastalıkları uzmanı tarafından hizmet verilen 1 adet tiroid polikliniği ve endokrinoloji uzmanları tarafından hizmet verilen 2 adet endokrin polikliniğinden oluşmaktadır. Çalışma ekibinde 2 adet diyabet hemşiresi ve 1 adet diyetisyen ile 2 adet tıbbi sekreter de yer almaktadır. Rutin poliklinik hizmetlerinin yanında hastalara yönelik toplu diyabet eğitimleri düzenlenmekte, yatan diyabetik hastaların eğitimi de polikliniğimizde görevli diyabet hemşireleri tarafından verilmektedir.

20180921_144527.jpg20180921_144542.jpg


Doç Dr. Seda Sancak (Endokrinolog)                                               
Uzm.Dr Özgen Çelik  (Endokrinolog)
 
Ayrıca 2 İç hastalıkları uzmanı hizmet vermektedir.

İkinci diyabet merkezimiz Üsküdar Semt Polikliniği şeklinde düzenlenmiş olup;
     
Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ek Hizmet Binası
Üsküdar Diyabet Polikliniği

Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak Aralık 2017 tarihinde Üsküdar Belediyesi ile ortak çalışma projemiz olan Üsküdar Diyabet ve Obezite merkezimiz hizmete açılmıştır.

Fatih Sutan Mehmet E.A. Hastanesi Üsküdar Ek Hizmet Binası olarak hizmete giren birimimiz içerisinde alanında uzman doktorlarımız diyabet hastalarının takip ve tedavisini
düzenlemektedir. Merkezimizde kan alma hizmeti, diyabetik hasta göz taraması, uzman diyetisyen,diyabet eğitim hemşirelerimiz, diyabetik ayak sağlığı eğitim hemşirelerimizin
ekip olarak koordineli çalışmasıyla bir diyabet hastasının tüm ihtiyaçlarını tek birim üzerinden karşılamaktadır. İhtiyaç halinde ileri tetkik ve taramalar için de merkez hastanemiz
birlikte çalışmaktayız. Aynı zamanda Sağlık Bakanlığı bünyesinde diyabet okulu projesi programına dahil olan merkezimiz; toplumun bilinçlenmesi ve eğitilmesine de katkıda bulunmaktadır.

Ek binamızın alt katında bulunan merkezimize bağlı spor salonumuzda hekimlerimizin yönlendirdiği diyabet hastalarının kardiyolojiden aldıkları spor yapabilir onayı ile uygun egzersiz programına dahil olması sağlanmaktadır.Merkezimize muayene olmak ve hizmetlerden faydalanabilmek için;MHRS internet üzerinden veya 182 telefon hattından         Fatih Sultan Mehmet Eğitim Araştırma Hastanesi Diyabet Polikliniği Üsküdar Ek Hizmet Binası' nıtercih ederek randevu alabilirsiniz.     

üsküdar diyabet.jpgüsk4.jpg
üsk3.jpgüsk2.jpgüsk1.jpgüsk5.jpg


Uzm. Dr. Özden Ezgi Üner ( Aile Hekimi)
Uzm. Dr. Feyza Ak ( İç Hastalıklar)

İletişim
Fatih Sultan Mehmet Eğitim Araştırma Hastanesi  Üsküdar Diyabet Merkezi
Doktor Fahri Atabey Cad. No;81 Zepnepkamil/ Üsküdar/ İstanbul
Tel no: 0216 578 30 00
Dahili no: 1600